ROS, ihtiyaçtan doğmuştur.

Sitemizde de yer aldığı gibi vermiş olduğumuz palet, raf, forklift sistemleri ile çarpışma hasarı yüksek çalışmalarda IKEA’nın Hollanda Dağıtım merkezindeki yüksek onarım maliyetine sahip işlerde oldukça katkımız olmuştur.

IKEA onarım maliyetini azaltmak için çözüm konusunda yapı mühendisimiz HansSlevenburg merkezli çalışmada yer almaktadır.

Hans Slavenburg, yapmış olduğu çalışmalarla hasarlı raf kontrolü, basınç ile kalıp uygulama kısa sürede hidrolik aracı ile onarım prosedürlerinin icadına neden olan tasarım ve geliştirme sürecinde özgün bir yol izlemiştir.

Ürettiğimiz çözümler başlangıçta IKEA için geliştirilmiş olmasına rağmen ROS bugün vermiş olduğu hizmetlerle palet sorunları birçok şirkete, patentli hizmetler sunmaktadır

ROS Grup bugün bir çok ülkede; Hollanda, Türkiye, ABD, Almanya, Avusturya, Belçika, Brezilya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, İngiltere, İspanya, İsviçre, İtalya, Kolombiya, Lüksemburg, Macaristan, Meksika, Panama, Polonya, Portekiz, Tayland, Romanya ve Şili'da hizmet vermektedir.